twitter page
Xwave - פורום גלישת גלים, פורום יד שניה, פורום בוגי
קניית גלשן למתחיל + יש לי גלשן אבל לא מצליח לגלוש עליו + תמונה  XML
הפורומים של XWAVE » גלישת גלים
מחבר הודעה
Anonymous

שלום לכולם
אני בן 19 הגובה שלי 1.77 מטר ואני שוקל 63 ק"ג.
עשיתי קורס גלישה לפני כמה שנים אז אני יודע בערך רק את הבסיס וזאת בערך הרמה שלי מאז.
יש לי גלשן שקיבלתי ממישהו שהביא אותו מאוסטרליה.
ניסיתי איזה 4-5 פעמים לגלוש עליו והוא פשוט לא מציף אותי ושוקע כל הזמן. הגלשן הזה הוא גובה 1.88 מטר, רוחב בערך 45 ס"מ באמצע שלו ועובי בערך 3 ס"מ בחלק הכי עבה באמצע.
אני בן אדם עם יחסית כוח התמדה ואני אומר לכם בכנות שאני יצטרך להשקיע אנרגיה עצומה בשביל להצליח לגלוש על הגלשן הזה. זה פשוט לא שווה את זה. יצאתי לגלוש איתו איזה 5-6 פעמים ואולי פעם אחת הצלחתי לעמוד וגם ממש לשניה.
אני משאר שהגלשן הזה הוא כנראה למתקדמים מאוד. הוא ממש ממש קל שאני יכול להרים אותו עם אצבע אחת כמעט בלי להתאמץ.
תמונה של הגלשן:

לא מזמן גלשתי על גלשן של חבר. גלשן כזה מהרגילים שרואים פה כל הזמן בארץ כמו אינטרסרף וכו. הגלשן שלו היה הרבה יותר מציף והוא היה גם יותר כבד כזה לא קליל כמו הגלשן שלי. למרות שגם אם שלו לא הצלחתי לעמוד היה לי הרבה יותר קל אם הייתי ממשיך כמה ימים כבר הייתי גולש חופשי על הגלשן שלו לדעתי.
בקיצור אני רוצה לקנות גלשן אבל לא רוצה שיקרה לי אותו סיפור כמו עם הגלשן שלי שאני לא יצליח עליו.
אני מאמין שאם אני ילך לחנות המוכר כבר ידע להתאים לי גלשן לרמה שלי למתחילים שאני בטוח יצליח עליו. אבל מצד שני לא יודע אם כדאי לקנות גלשן בהרבה כסף בחנות בתור מתחיל.
יד שניה אני לא יודע איך לבחור גלשן שיתאים למתחילים ושאני יצליח לגלוש עליו.
אשמח לעזרה מה הכי כדאי לעשות
תודה
KARNAF

surfer

הצטרף בתאריך: 29/07/2009 18:05:51
לא מחובר

בחור יקר

בתור אחד שגולש כבר 34 שנים אתה צריך להתחלה גלשן עבה גדול ורחב לכן להתחלה תקנה גלשן משומש ! בגבהה של 190 רוחב 50 עובי 5 (6.2\19.5\1.9)זה גלשן שיציף אותך היטב תלמד עליו ואז תרד במידות בהצלחה רצוי מקצף פולוריאטן רגיל
sHoN

surfer

הצטרף בתאריך: 16/09/2008 16:21:45
לא מחובר

KARNAF wrote:בחור יקר

בתור אחד שגולש כבר 34 שנים אתה צריך להתחלה גלשן עבה גדול ורחב לכן להתחלה תקנה גלשן משומש ! בגבהה של 190 רוחב 50 עובי 5 (6.2\19.5\1.9)זה גלשן שיציף אותך היטב תלמד עליו ואז תרד במידות בהצלחה רצוי מקצף פולוריאטן רגיל

צודק!
אתה צריך גלשן עם יותר נפח ויכולת ציפה גבוהה יותר לדעתי!
orry

surfer

הצטרף בתאריך: 12/08/2009 17:56:09
לא מחובר

קודם כל תודה על התגובות המהירות.
אשתדל למצוא יד שניה עם המידות שKARNAF נתן.
באותו עניין יש לי עוד שאלה:
מאחר ולגלשנים יש שייפים שונים, למשל באתר של אינטרסרף 99% מהגלשנים שהם מוכרים הם כותבים שהשייפים הם למתקדמים.
אם אני קונה יד שניה איך אני יוכל לדעת שאני לא קונה גלשן שמתאים במיוחד לתרגילים למתקדמים וכו'?
רוב הגלשנים שמוכרים יד שניה הם לרוב אינטרסרף, ספיידר ואולטרה וייב.
באיזה חברה כדאי להתמקד כדי שאני פחות יפול על גלשנים למקצוענים ויהיה יותר סיכוי שזה יהיה משהו שאני יצליח לגלוש עליו. למשל ספיידר לפי מה שזכור לי זה גלשנים למתקדמים (או שאני טועה?)
וגם רוב הגלשנים הם מקצף פולוריאטן רגיל לא? איך בכלל אני יכול לדעת?
תודה שוב
Anonymous

ראיתי מודעה ביד 2 גלשן ULTRAWAVE גובה 196 ס"מ רוחב 47 ס"מ ועובי 4.5.
הנה תמונות שלו

בקיצור דיברתי עם הבן אדם שאלתי אותו מה הרמה שלו בגלישה והכל הוא אמר שהוא מתקדם ושזה גלשן שמוסה עיצב לו במיוחד לטיולי גלישה שלו ושזה גלשן שני שלו.
הוא אמר לי שחבר שלו התחיל בגיל 25 לגלוש בדיוק על גלשן כזה אותו שייפ אותו דבר בדיוק.
שאלתי אותו עם סבבה לגלוש איתו בארץ וזה הוא אמר שכן אחלה והגלשן מסיבי.
אז מה אתם אומרים לקנות?
orry

surfer

לא מחובר

אה שכחתי והוא גם אמר שלגלשן יש פיצוץ בצד של איזה 2 ס"מ.
פיצוץ שקרה לו בחוץ לא בים אלא שהגלשן נפל בתוך הבית.
אבל חייבים לתקן אותו כי אם לא הגלשן יהיה מוצף מים.
והוא אמר שאפשר לתקן את זה עם מדבקה שאפשר לקבל חינם בחנות או תיקון רגיל.
לקנות את הגלשן למרות הפיצוץ? הקטע עם המדבקה זה באמת נכון?
או שצריך לתקן בדרך אחרת? אם כן כמה זה יעלה בערך?
תודה
TOM123

surfer
[Avatar]
הצטרף בתאריך: 13/08/2009 00:38:28
לא מחובר

לפי דעתי תקנה אותו ותלך לחנות תעשה לו תיקון שיעלה לך מקסימום 60 80 שקל גג אבל אם זה פיצוץ גדול או משהו כזה זה יעלה הרבה אבל שווה לך לקנות בהצלחה

SURF FOR LIFE END LIFE FOR SURF
[ICQ]
jonny_surfman

surfer

הצטרף בתאריך: 26/07/2009 23:14:54
לא מחובר

אחשלי יש דבר כזה זה כמו נייר כסף שאפשר להדביק על הפיצוץ אבל זה זמני אם אתה שם את זה אתה חייב להחליף כל גלישה
עדיף לך לתקן את הפיצוץ אצל בחור מקצועי אשובי שבערך יעלה לך לדעתי יעמוד בין 50 ל150 שקל
eD3n

surfer

הצטרף בתאריך: 02/07/2009 21:00:25
לא מחובר

אתה רוצה למכור את הגלשן שיש לך עכשיו?
orry

surfer

לא מחובר

בינתיים לא נראה לי שאני ימכור, קודם אני קונה גלשן ואז אני אחשוב מה קורה עם שלי.
orry

surfer

לא מחובר

חבר'ה אבל אתם בטוחים שהגלשן הזה יתאים למתחילים?
אני באמת לא רוצה להתקע עם שני גלשנים שלא יציפו אותי ואני לא יוכל לגלוש עליהם.
למשל הגלשן שכבר יש לי הוא מבחינת מידות גם פחות או יותר מה שהומלץ פה אבל הוא לא מציף אותי אני שוקע איתו ואמרתי הוא כאילו ממש ממש קליל כזה לא כמו הגלשנים שיש לרוב האנשים. אז אני לא רוצה לטעות פה.
saas2222

world champ

הצטרף בתאריך: 19/06/2009 19:18:39
לא מחובר

שמע אורי
מזה לא מציף אותך?הגלשנים מהקורס גלישה הם סופט אם יש לך שורט יכול להיות שהוא מציף מספיק ואתה פשוט לא רגיל

אתה מתכוון שאתה יושב עליו והוא שוקע?כי אם כן זה נורמלי אם אתה מנסה לתפוס גלים והוא לא סוחב זה משהו אחר

לפני שאתה תופס גל תשמור על שיווי משקל,תהיה מספיק קדימה על הגלשן שהשפיץ יהיה במים(אולי ס'מ מתחת),ברגע שאתה תקפל טיפה את הברכיים(תרים את הכפות רגליים באויר) השפיץ יצוף ואז אתה מסודר.
כשמגיע גל תחתור כמו מטורף בכול הכוח וזה לא כמו סופט צריך להמשיך לחתור גם כשאתה על הגל לשניה ככה.אחרי שניסית את זה כמה פעמים לא יילך לך על הפעם הראשונה אפילו לא בסשן הראשון(לא כזה טיפ פשוט משהו שחשבתי שאתה צריך לדעת) ועדיין לא הולך לך לך לחנות הקרובה ותבקש המלצה שם.

אני קניתי לא מזמן גלשן שהוא קטן למידה שלי ואני מתחיל,אני כבר עכשיו יכול להגיד לך בשיא הכנות שכבר 3 שבועות אני הולך כל יום כשיש אפילו טיפה גלים לים ואני עדיין לא תופס גלים על הגלשן(הגלשן כן סוחב אנשים יותר גדולים ממני ניסו עליו והצליחו יפה),אני לא מוותר תאמין לי שאחרי שתצליח לעמוד על השורט שלך זה יהיה שווה את זה!לאט לאט אתה תשפר בכול דבר בין אם זה החתירה ובין אם זה הדאק דייב תמשיך על הגלשן הזה עוד קצת בסופו של דבר זה יחסוך לך את המעבר.

אם אחרי הכול עדיין לא הולך אני ממליץ על פיש זה הדבר הכי קרוב שיש לגלשן שלך מבחינת גודל והוא אמור לסחוב אותך.

הודעה זו נערכה 3 פעמים. העדכון האחרון התבצע בתאריך 13/08/2009 17:19:34

orry

surfer

לא מחובר

saas אני הולך על מה שאמרת. תודה על התגובה.
ofir1747

world champ

הצטרף בתאריך: 05/07/2009 23:46:43
לא מחובר

עכשיו שמתי לב שאין חרבות בגלשן הזה O.O
AlBandy

pro surfer

הצטרף בתאריך: 20/08/2009 14:51:17
לא מחובר

המלצה שלי תשקיע 1,500 ש"ח ותקנה גלשן פאן. ממליץ חברת NSP שזה ממש קשיח. אחרי שנה תעבור לפיש או שורט. בהצלחה חבר...

מחפש לקנות פישקוויט 4'5
[Email] [WWW]

הפורומים של XWAVE » גלישת גלים
עבור ל: